Čokoláda při dietě? Ano!
23. 7. 2007
Už Voltair ji miloval
Kakaové boby používali už staří Aztékové před třemi tisíci let jako platidlo. Z Ameriky se po jejím objevení dostalo kakao do Evropy. Nejdřív se z něj vyráběl nápoj, který milovali už Voltair nebo Marie Antoinetta. Později se začala vyrábět nám dobře známá čokoláda. Dodnes se odborníci přou o to, jestli můžeme čokoládu považovat za drogu nebo ne. Co si ale budeme povídat, ty pocity, které se dostaví po snězení kousku čokolády, jsou často přirovnatelné k extázi.
Povzbuzuje a spaluje
Kakaové boby obsahují látku nazývající se theobromin, která je svými účinky velmi podobná kofeinu. Theobromin je methylxantinový alkaloid. Má povzbuzující a euforizující účinky, rozšiřuje věnčité tepny v mozku a pomáhá odvodňovat organismus. Podporuje mobilizaci lipidů - stimuluje termogenezi (zvyšování produkce tepla v těle) a pomáhá tak spalovat tuky. Theobromin se kvůli svým schopnostem objevuje v preparátech na hubnutí nebo spalovačích tuku.
Hubnutí s čokoládou!
A jakou čokoládu při dietě jíst? Samozřejmě hořkou a s vysokým obsahem kakaa. Dobré je si ve složení najít, jaký tuk čokoláda obsahuje, mělo by to být nejvíce kakaové máslo a ne jeho náhražky v podobě rostlinných a živočišných tuků. Tabulka hořké čokolády obsahuje denní dávku hořčíku a spoustu draslíku, fosforu a vitamínu E. Tuk obsažený v čokoládě způsobuje její pozvolné trávení a následný pocit sytosti. Takže pokud si i při dietě dopřejete pár kousků kvalitní hořké čokolády, nemůžete tím nic zkazit, právě naopak.
Komentáře
Přehled komentářů
Zatím nebyl vložen žádný komentář